فوق‌برنامه کامپیوتر

فوق‌برنامه کامپیوتر

فوق‌برنامه کامپیوتردر این واحد آموزشی ، سایت کامپیوتر بسیار فعالانه و با انرژی مشغول به فعالیت می باشد. با توجه به مجهز بودن سایت کامپیوتر به 8 سیستم و دستگاه پروژکتور، آموزش به خوبی در حال اجرا می باشد.

در پایه پیش دبستان، بعد از آشنایی دانش آموزان با قسمت های مختلف سخت افزاری کامپیوتر، با برنامه Paint( نقاشی ) آشنا شده و تا حدودی با save نقاشی های خود آشنا می شوند؛ سپس آیتم هایی از Windows مانند : تغییر شکل User کامپیوتر، عوض کردن Background کامپیوتر، پیدا کردن تصاویر موجود در داخل مای کامپیوتر و دیدن آن ها، ایجاد تغییرات بر روی آن ها، استفاده از Zoom، عقب و جلو بردن آن ها آشنایی پیدا می کنند. از انواع برنامه های نرم افزاری متفاوت در زمینه های گوناگون آموزشی، ریاضی، علوم ، ورزشی، ترانه ها ،آهنگ های شاد کودکانه و ... استفاده می شود تا محیطی زیبا و دوست داشتنی ایجاد کند. دانش آموزان می توانند خودشان از این نرم افزارها به تنهایی استفاده کنند. در پایان هر 3 ماه آموزشی، CD از آنچه دانش آموزان در سایت کامپیوتر انجام داده اند در اختیار اولیا قرار می گیرد.

فوق‌برنامه کامپیوتردر پایه اول، جزوه آموزشی در اختیار دانش آموزان قرار داده می شود؛ بعد از مرور و دوره ی مطالب موجود در پایه پیش دبستان، دانش آموزان برنامه Paint ( نقاشی ) را به طور کامل فرا می گیرند و قادر خواهند بود به تنهایی نقاشی های خود را با نام خودشان save کنند. آیتم هایی از Windows مانند : عوض کردن Background کامپیوتر به گونه ای که از تصاویر موجود در درایو های مای کامپیوتر نیز بتوانند استفاده کنند و تغییرات دلخواه خود را بر روی عکس ها ایجاد نمایند؛سپس آن را بعد از تغییرات ایجاد شده بر روی صفحه بیندازند. با مای کامپیوتر ، درایو های آن ، نام آن ها و اطلاعات موجود در آن ها آشنا می شوند. می توانند عکس های ذخیره شده در کامپیوتر را پیدا کنند و آن ها را داخل برنامه Paint بیندازند و سپس تغییرات گرافیکی دل خواه را ایجاد کنند. در این پایه ، دانش آموزان به طور ساده با برنامه Word آشنا شده و می توانند حروف الفبا، کلمات ساده ، کوتاه و جملات ساده را تایپ کنند. در پایان سال قادر خواهند بود املا های خود را در داخل این برنامه تایپ کنند. از اولین املای آن ها پرینتی گرفته شده و در اختیار اولیا قرار داده می شود. در پایان هر 3 ماه آموزشی CD از آنچه دانش آموزان در سایت کامپیوتر انجام داده اند در اختیار اولیا قرار می گیرد.فوق‌برنامه کامپیوتر

در پایه دوم، جزوه آموزشی در اختیار دانش آموزان قرار داده می شود. دانش آموزان در این پایه به خوبی می توانند به مطالعه جزوه بپردازند، و مطالب Word و Windows به گونه ای کاملتر و پیشرفته تر در اختیار آنان قرار می گیرد. در پایان هر ماه ارزیابی کتبی از مطالب ارائه شده ، گرفته می شود. و در پایان هر ترم ارزیابی به صورت عملی خواهد بود. به دانش آموزان با شروع مباحث Word تکالیف داخل منزل داده می شود که با توجه به اصول آموزش دیده شده ، آن را انجام دهند، از آن پرینت گرفته و به مدرسه بیاورند، معمولاً نمایشگاهی از آثار دانش آموزان برپا می شود و به بهترین آن ها هدایایی داده می شود.

فوق‌برنامه کامپیوتردر پایه سوم، جزوه آموزشی در اختیار دانش آموزان قرار داده می شود. دانش آموزان به خوبی قادر هستند در محیط Word طراحی زیبایی ارائه دهند، قادر به طراحی کارت پستال و کارت تبریک تولد در محیط Word می باشند و با اصول زیر بنایی تایپ به طور کامل آشنا می شوند. Windows به مراتب کامل تر از سال گذشته به دانش آموزان تدریس می شود. در پایان هر ماه ارزیابی کتبی از مطالب ارائه شده ، گرفته می شود و در پایان هر ترم ارزیابی به صورت عملی خواهد بود. به دانش آموزان تکالیف داخل منزل داده می شود که می بایست بعد از انجام آن، آن را داخل فلش بریزند و به مدرسه ارائه دهند؛ در ضمن از آن پرینت گرفته و به مدرسه بیاورند، معمولاً نمایشگاهی از آثار دانش آموزان برپا می شود و به بهترین آن ها هدایایی داده می شود.

فوق‌برنامه کامپیوتردر پایه چهارم، جزوه آموزشی در اختیار دانش آموزان قرار داده می شود. تمرکز اصلی آموزش در برنامه Power point می باشد. دانش آموزان به طورکامل اصول اولیه این برنامه را فرا گرفته و با کمک آن قادر هستند برنامه ای نمایشی ارائه دهند، معمولاً مطالبی از کتاب های درسی خود انتخاب می کنند و آن را به صورت پاور پوینت ارائه می دهند. بهترین پاور پوینت ها در جشن پایان سال تحصیلی به اولیا و سایر دانش آموزان نشان داده می شود. در پایان هر ماه ارزیابی کتبی از مطالب ارائه شده ، گرفته می شود و در پایان هر ترم ارزیابی به صورت عملی خواهد بود. دانش آموزان تکالیف داخل منزل خواهند داشت و با ارائه آن نمرات عملی پایان ترم خود را بهتر کسب خواهند کرد.

فوق‌برنامه کامپیوتردر پایه پنجم، جزوه آموزشی در اختیار دانش آموزان قرار داده می شود. تمرکز اصلی آموزش در برنامه Photoshop (فتوشاپ) می باشد. این برنامه بسیار جذاب ، کاربردی و جالب توجه برای دانش آموزان و اولیای آن ها خواهد بود. دانش آموزان در پایان آموزش این برنامه به خوبی قادر به طراحی کارت پستال، ایجاد پس زمینه، روتوش کردن عکس های قدیمی، ایجاد تغییرات بر روی عکس های سیاه و سفید، رنگی کردن این عکس ها ، سیاه و سفید کردن عکس های رنگی و ایجاد انواع برش و مونتاژ تصاویر گوناگون در کنار یکدیگر می باشند. در پایان هر ماه ارزیابی کتبی از مطالب ارائه شده ، گرفته می شود و در پایان هر ترم ارزیابی به صورت عملی خواهد بود. دانش آموزان تکالیف داخل منزل خواهند داشت و با ارائه آن نمرات عملی پایان ترم خود را بهتر کسب خواهند کرد. بهترین کارهای فتوشاپی در جشن پایان سال تحصیلی به اولیا و سایر دانش آموزان نشان داده می شود.

طراحی و توسعه توسط N I C P.ir